• Beste gast, registreer een account en krijg zo volledig toegang tot het UniFi forum! Help mee, stel vragen en leer wat je allemaal kunt doen met UniFi apparatuur.

Switches verbinden met glas of Cat6

Hempie

Administrator
Unifier
30 jan 2018
294
Beste antwoorden
1
102
43
#1
Heeft het heel veel zin om 2 switches die op max 15/20 mtr bedraad staan met glas te verbinden of is Cat6a net zo snel.
Staat natuurlijk wel als een baas.. :cool:
 

m4v3r1ck

Actief Lid
Donateur
Unifier
31 jan 2018
166
Beste antwoorden
1
38
28
#2
Over welke switches heb je het dan precies, want je moet er toch aparte glas-modules voor aanschaffen?
 

mchp92

Actief Lid
Unifier
1 feb 2018
221
Beste antwoorden
3
45
28
Best answer #3
Los daarvan. Elk individueel device is 1GB. Mijn ervaring is dat geen enkel device dat helemaal vol trekt, iig niet strictureel. De vraag is dus hoe groot de kans is dat de devices aan de switch samen structureel de 1Gb/s vol trekken


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Hempie

Administrator
Unifier
30 jan 2018
294
Beste antwoorden
1
102
43
#4
Over welke switches heb je het dan precies, want je moet er toch aparte glas-modules voor aanschaffen?
Deze heb ik op m'n verlanglijstje staan: US-16-150W
unifi-switch-16-150w[1].jpg

Los daarvan. Elk individueel device is 1GB. Mijn ervaring is dat geen enkel device dat helemaal vol trekt, iig niet strictureel. De vraag is dus hoe groot de kans is dat de devices aan de switch samen structureel de 1Gb/s vol trekken


Sent from my iPhone using Tapatalk
Daar heb je ook gelijk in, maar met 6 personen en meedere devices online zou het op piek momenten wel kunnen gebeuren. :D
 

mchp92

Actief Lid
Unifier
1 feb 2018
221
Beste antwoorden
3
45
28
#5
Klinkt als een sluitende business case. Kopen dat spul!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Hempie

Administrator
Unifier
30 jan 2018
294
Beste antwoorden
1
102
43
#6
Ja het is zeker mooi spul, je kan ook een UF-RJ45-1G gebruiken icm Cat6

UF-RJ45-1G-product-model-small2[1].png
 

Hofstede

Administrator
Unifier
12 feb 2018
197
Beste antwoorden
3
58
28
#7
Voor SFP maakt het niet uit. Want de snelheid is 1 Gbps, of je nu kabel of vezel gebruikt. Alleen als je dan hele grote afstanden gaat overbruggen is vezel aan te raden.
Voor SFP+ wel, want dan krijg je met vezel 10 Gbps.
Maar de door jouw gekozen switch heeft alleen SFP poorten.
 

Hofstede

Administrator
Unifier
12 feb 2018
197
Beste antwoorden
3
58
28
#9
Nee, een SFP insteekmodule. Dus conversie van SFP naar RJ45 of glas.
 

error33

Lid
Unifier
11 feb 2018
95
Beste antwoorden
0
14
8
#10
Over de benodigde glasvezelkabel die nodig is voor de SFP gaat deze in de kant en klare oplossing in een 3/4 (19 mm) pvc buis? Heb nog nergens afmetingen kunnen vinden van de stekkers
 

Hofstede

Administrator
Unifier
12 feb 2018
197
Beste antwoorden
3
58
28
#11
Zie:
You do not have permission to view link Log in of registreer nu.


Maar bedenk wel dat men normaalgesproken multicore glasvezelkabels met armering trekt die afgemonteerd worden op patchpanels. Patchkabels zijn niet bedoeld om door pijpen getrokken te worden en nogal kwetsbaar. Je kunt er niet hard aan trekken.
En let er op dat de patchkabel ook geen scherpe bocht mag maken. Dan breek je de vezel.
 

error33

Lid
Unifier
11 feb 2018
95
Beste antwoorden
0
14
8
#12
Ik heb geluk dat ik enkele jaren geleden wat 3/4 (19mm) pvc buis heb gelegd voor de toekomst. Deze zit gewoon verticaal zonder bocht in de muur. In principe zou ik deze van boven gewoon in de buis kunnen laten zakken. Trekkracht is er dan niet nodig.

Als
You do not have permission to view link Log in of registreer nu.
, heb absoluut nog geen idee welke er nodig is om 2 switchen te verbinden. Ben ik me aan het verdiepen om de CAT kabel die er nu zit te vervangen vandaar de vraag of deze door de buis past. Dank voor het document.
 

Hofstede

Administrator
Unifier
12 feb 2018
197
Beste antwoorden
3
58
28
#13
Als je al een goed werkende netwerkkabel hebt lopen dan zou ik niet eens de moeite nemen om deze te gaan vervangen door glasvezel. Dat biedt je niets extra's.
Als je dan de SFP poorten wilt gebruiken kun je gewoon RJ45 SFP modules kopen in plaats van de glasvezel SFP's.
 

error33

Lid
Unifier
11 feb 2018
95
Beste antwoorden
0
14
8
#14
Klopt, het is geen must om het te doen. Maar waar alle CAT kabels lopen van CAT5, CAT6 shield un-schield lopen allemaal parallel aan diverse VMVK kabels van Zonnepanelen, Wasmachine, Droger etc.En de coax van ziggo.

Eerst stond er alleen in de meterkast een switch. Deze heb ik nu opgesplitst in een meterkast en een zolder. Zo kunnen er meerder CAT kabels weg en leek het me een mooie oplossing om beiden switchen te verbinden.
 

Hempie

Administrator
Unifier
30 jan 2018
294
Beste antwoorden
1
102
43
#15
Over de benodigde glasvezelkabel die nodig is voor de SFP gaat deze in de kant en klare oplossing in een 3/4 (19 mm) pvc buis? Heb nog nergens afmetingen kunnen vinden van de stekkers
In
You do not have permission to view link Log in of registreer nu.
document staat een specificatie over sfp modules :cool:
 

RobertKoopman

Moderator
Unifier
7 feb 2018
164
Beste antwoorden
0
40
28
#16
Mijn SC-SC kabeltje met stekker ging met gemak door een buis.
Ok, was een rechte buis. Of het door een bocht gaat?
Geinig, eerst glasvezel erdoor gedaan en toen 2 utp kabels.
Die laatste 2 dat ging net. Trek ik daarna even voorzichtig aan de glasvezel is het alsof die alleen in de buis ligt.
Ik ga toch eens wat meer doen met glas, om te leren!
 

RobertKoopman

Moderator
Unifier
7 feb 2018
164
Beste antwoorden
0
40
28
#18
Moeten de kabeltjes toch nog door de buis :)
 

error33

Lid
Unifier
11 feb 2018
95
Beste antwoorden
0
14
8
#19
Ik hoop dat deze kastjes ook groter te krijgen zijn. Drie van deze kastjes ziet ook niet uit :ROFLMAO:
 

RobertKoopman

Moderator
Unifier
7 feb 2018
164
Beste antwoorden
0
40
28
#20
Zie alleen door de bomen het bos niet meer met al die verschillende sfp modules.
Zijn de merken onderling uitwisselbaar?
Je hebt hele goedkope en verschrikkelijke dure?